Zachowanie czystości w sklepach wielkopowierzchniowych jest zadaniem niełatwym, a w obecnym czasie podwyższonego reżimu sanitarnego to dodatkowa odpowiedzialność za zdrowie i życie klientów. Środek do czyszczenia mebli w centrum handlowym powinien mieć walory preparatu uniwersalnego, który rozwiązuje maksimum problemów związanych z pracami porządkowymi.
Czym czyszczenie mebli w centrum handlowym różni się od domowych porządków?
Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że centrum handlowe i dom różni jedynie skala wielkości. Meble są towarem w salonach meblowych, miejscem do wypoczynku w holach sklepów, półkami z towarem na stoiskach a także korzystamy z nich w kącikach zabaw dla dzieci czy w punktach gastronomicznych – jest ich dużo. Jedne są użytkowane inne przeznaczone do sprzedaży, a wszystkie są potencjalnym źródłem wirusów i bakterii oraz innych groźnych patogenów.
W domu mebli mamy znacznie mniej, a ich czyszczenie ułatwia nam znajomość potrzeb i ograniczeń domowników. Wiemy, na jakie alergie cierpią oraz jakie zapachy lubią najbardziej i w oparciu o tę wiedzę dobieramy skuteczny środek czyszczący. W centrum handlowym może pojawić się każdy, więc Środek do czyszczenia mebli w centrum handlowym musi mieć skład bezpieczny dla każdego potencjalnego klienta.
Środek do czyszczenia mebli w centrum handlowym – profesjonalna chemia z nowoczesnymi rozwiązaniami
Środki do czyszczenia mebli muszą być nie tylko skuteczne w walce z brudem i patogenami, ale także powinny chronić meble, aby przedłużyć ich żywotność. Nowoczesne środki czyszczące wykorzystują najnowsze osiągniecia chemików i fizyków.
Jednym z nich jest technologia nanocząsteczek. Nanotechnologia środków czyszczących wykorzystuje cząsteczki krzemu, które na powierzchni mebla tworzą powłokę hydrofoliową. Z takiej powłoki woda spływa swobodnie, a zabrudzenia nie osadzają się. Najskuteczniej nanocząsteczki krzemu modyfikują powierzchnie również zawierające krzem, czyli np. szkło oraz ceramikę. Takich środków należy używać głównie do czyszczenia i konserwacji mebli z przeszkleniami oraz ekspozycji z ceramiką na ścianach i podłogach.
Kolejne nowatorskie rozwiązanie to technologia aktywnego tlenu. cząsteczki aktywnego tlenu pomagają usuwać najbardziej oporne zanieczyszczenia w procesie utleniania cząsteczek brudu.
Technologia anti – fingerprint daje możliwość tworzenia na oczyszczonych meblach powierzchni ochronnych. Polecana jest do pielęgnacji mebli, które najbardziej narażone są na pozostawianie śladów odcisków dłoni czy odcisków palców.
Nie tylko czystość
Środki czyszczące stosowane do pielęgnacji mebli w centrach handlowych powinny łączyć funkcje czyszczące z pielęgnacyjnymi, konserwującymi i z sanitarnymi – w kontekście pandemii to niezwykle istotne.Łączenie funkcji czyszczenia z dezynfekcją to oszczędność czasu i pomniejszenie wydatków na chemię. Mniejsza ilość środków chemicznych to także postawa idealnie wpasowująca się w trend eko.