Właściwie dobrane drzwi prysznicowe mają znaczenie przede wszystkim pod kątem wygody użytkowania i estetyki. Nie bez znaczenia jest także kwestia utrzymania kabin prysznicowych w czystości. Jest kilka istotnych elementów, które powinno się mieć na uwadze przy zakupie, o czym każdy dowie się po przeczytaniu tego artykułu.
Jak dobrać właściwe drzwi prysznicowe?
Przy wyborze drzwi prysznicowych znaczenie ma ustawność pomieszczenia, jego rozkład i metraż. Inne drzwi sprawdzą się w przypadku prostokątnej łazienki niż wyłącznie wnęki do wykorzystania. Czasem nie można pozwolić sobie na uchylne drzwi i trzeba ograniczyć się do modeli przesuwnych.
Znaczenie ma także kształt kabiny. Może być ona prostokątna, kwadratowa, pięciokątna, asymetryczna, półokrągła. Nie bez znaczenia jest również typ kabiny prysznicowej. Inne drzwi sprawdzą się w przypadku brodzika wysokiego i niskiego, modelu bezbrodzikowego. Jeśli łazienka jest mała, to samo dotyczy kabiny, to warto wybrać drzwi przesuwne
Na jakie zdecydować się drzwi do prysznica?
Dobór właściwych drzwi prysznicowych jest niezwykle istotny. Wpływa przede wszystkim na komfort i funkcjonalność. Na uwadze trzeba mieć także kwestię bezpieczeństwa. Istotne jest komfortowe wchodzenie i wychodzenie. Ma to szczególne znaczenie podczas chodzenia po mokrej powierzchni. Drzwi do prysznica powinny się bez problemu przesuwać lub uchylać, w zależności od wybranego modelu.
Istotną kwestią jest także szczelność. Sprawdzić należy, czy przez drzwi nie wylewa się woda. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że za pomocą drzwi prysznicowych możliwe jest optyczne powiększenie łazienki lub jej pomniejszenie. Wnętrze od razu wyda się przestronniejsze dzięki braku łączeń. Z kolei pionowe linie optycznie je podwyższą.
Jakie mogą być drzwi prysznicowe?
Do wyboru są drzwi do prysznica uchylne, przesuwne i harmonijkowe. Te pierwsze świetnie sprawdzają się w przypadku dużych łazienek. Modele rozsuwane są dobrym rozwiązaniem w łazienkach o niewielkim metrażu, nieustawnych. Z kolei modele składane zajmują niewiele miejsca, a po zamknięciu tworzą jednolitą powierzchnię. Niestety są problematyczne do utrzymania w czystości.